Menu

Nepromarněte příležitost na lepší časy

Jen jednou za čtyři roky máme šanci společně zvolit skupinu lidí, která bude v příštích letech rozhodovat o našem společném městě -  o Liberci.  Vybrat a správně rozhodnout, ale není snadné. Když nevíme, komu dát hlas, pomozme si malou rekapitulací.

Zobrazit více...

Dopis voličům

Dobrý den, milí Liberečané,

 

v pátek a sobotu 10. a 11. října společně zvolíme skupinu lidí, která bude v příštích čtyřech letech rozhodovat o našem společném městě – o Liberci. Není už naštěstí žádná povinnost jít k volbám. Na toto své právo můžete samozřejmě rezignovat, můžete si i myslet, že se Vás to vlastně netýká. Současně ale máte jedinečnou příležitost pomoci na radnici těm, kterým důvěřujete a o nichž víte, že budou hájit Vaše zájmy.

Zobrazit více...

Černý: Do politiky mě vrhnul boj proti drahému teplu

Dvaačtyřicetiletý Petr Černý je ekonom. To, že se stane politikem, si ani neplánoval, ani nevybral. Tak nějak to s sebou přinesla doba. Z pozice předsedy největšího bytového družstva v regionu začal bojovat s teplárnou. Nelíbilo se mu, že ždíme lidi i město. Rychle ale pochopil, že aby měl jeho hlas potřebnou váhu, musí udělat víc. Přes 4 000 preferenčních hlasů ho v minulých volbách poslalo do zastupitelstva a rady. Nyní je lídrem politické strany Nový směr (NOS), kterou spolu s dalšími odborníky a lidmi z praxe založil. Jejich prioritou je spravovat město rozumně a hospodárně.

Zobrazit více...

Chybějící místa ve školkách zajistí podpora soukromých mateřinek

Strana Nový směr připravuje spolupráci se soukromými mateřinkami, která by přinesla konec problémů se sháněním míst pro předškoláky a nejmenší děti.

 

LIBEREC – Úzkou spolupráci a podporu soukromých mateřských a základních škol chystá radní Petr Černý a jeho volební uskupení Nový směr (NOS).  „Dokončujeme analýzu proto, aby se jejich služby staly dostupnější. Ukazuje se, že to bude efektivnější, než stavět nové předražené objekty na pár let,“ potvrzuje Černý s tím, že město zatím reaguje na měnící se demografický vývoj se zpožděním.

Zobrazit více...

Měli bychom přemýšlet, jak ulevit občanům Liberce

Radní Petr Černý (Nový směr) navrhuje snížit daň z nemovitosti zpět na úroveň roku 2011.

Pod tíhou dvoumiliardového dluhu, hrozících pokut za porušení dotačních podmínek z nejrůznějších míst, vracení získaných dotací a poklesu daňových příjmů zaviněných globální recesí přistoupilo město Liberec v roce 2011 ke zvýšení daně z nemovitosti. Lídr Nového směru a kandidát na primátora Petr Černý chce tuto situaci změnit. Za reálné považuje snížit daň ve městě na polovinu a vrátit se ke stavu před třemi lety. 

Zobrazit více...

Radní Černý chce urychlit rozhodnutí o budoucnosti Teplárny Liberec

Liberec – Bojovník proti předraženému teplu v Liberci, radní Petr Černý, vyzval všechny politické strany, které se chtějí po volbách podílet na správě města, aby se do konce září vyjádřily, jak hodlají řešit problémy centrálního zásobování teplem v Liberci.  Najít rychlou shodu o budoucí koncepci je podle něj nutné proto, že zastaralý ztrátový systém se den ze dne neřízeně rozpadá.

Zobrazit více...

Nový směr plánuje, jak oživit mrtvé centrum Liberce

LIBEREC – Jednoduší parkování, dostupnější trhy a přímá podpora podnikatelů by měly zastavit úpadek centra Liberce. Zavedení těchto kroků bude prosazovat politické uskupení Nový směr. Založil jej radní a zastupitel Petr Černý a v komunálních volbách pod tímto názvem představí společnou kandidátku zástupců spolků, bytových družstev, společenství vlastníků a nezávislých kandidátů. S ní se bude ucházet o podporu voličů.

Zobrazit více...

Politická strana Nový směr - Pět P pro pohodu pod Ještědem

Politické strana Nový směr, která chce výrazně zasáhnout do komunálních voleb v Liberci, dokončila volební program. Sází v něm na odbornost, pořádek.

LIBEREC – Ani vzdušné zámky ani drahé projekty neslibuje ve svém volebním programu politická strana Nový směr (NOS). "Přednost dáme běžným věcem, opraveným cestám a chodníkům kolem domů, vyřešení problému drahého tepla nebo profesionální správě města," říká její lídr Petr Černý.

Volební plán NOSu se soustředí na ekonomické problémy zadluženého Liberce, přináší konkrétní řešení, jak oživit mrtvé centrum města. Jeho hlavním bodem je snížení daně z nemovitostí a zastavení růstu poplatků, které obtěžují Liberečany.  „Nepůjdeme také do koalice s nikým, kdo by počítal s jejich navýšením,“ dodal Černý.

Zobrazit více...

Vyhledat

Naši lidé

Zapojte se!


Naší prioritou je nezatěžovat kapsy občanů zvyšováním daní a místních poplatků, ale naopak hledat úspory ve vnitřním chodu magistrátu a příspěvkových organizacích města.


KE STAŽENÍ:

Přihláška do strany
Darovací smlouva


Projděte si veřejné dokumenty NOS. Tuto sekci pravidelně rozšiřujeme o nové materiály.

Články

Dopis voličům

úterý, 07 říjen 2014

Podporujeme stranu Nový směr

neděle, 05 říjen 2014